Polievka z jednej z najbežnejších záhradných “burín” – hviezdice prostrednej

Ak ste mali alebo máte záhradu, skoro určite túto rastlinku, hviezdicu prostrednú – Stellaria media, poznáte – minimálne z videnia, keď ste ju vytrhávali. Skoro z jari pokrýva v záhrade obnaženú pôdu, čím ju chráni pred veternou eróziou a vysúšaním. A ako chutí? Povedala by som, že chutí podobne, ako vonia 🙂

 Jej vôňu si pamätám z detstva, keď ma starká posielala ísť natrhať „kuračku“ pre sliepky. Tie ju rozhodne milujú. Mne chutí, ak sa spojí ešte s inou rastlinkou, napríklad v tejto polievke s medvedím cesnakom.  

Bezlepkový
Bezlaktózový

Zemiaky
Medvedí cesnak
Hviezdica prostredná
Cibuľa
Olej
Soľ
Čierne korenie 

Zemiaky ošúpeme, nakrájame a dáme variť do osolenej vody. Cibuľu ošúpeme, nakrájame a dáme smažiť na olej.

Medzitým umyjeme hviezdicu a medvedí cesnak a nakrájame na asi centimetrové  kúsky. Keď začne cibuľa “chytať farbu“, prihodíme na ňu pokrájané rastliny, okoreníme, osolíme a krátko podusíme.

Ako náhle zemiaky zmäknú, vlejeme do hrnca podusenú cibuľku s rastlinkami a necháme krátko zovrieť. Ochutnáme a podľa potreby dosolíme či dokoreníme.

Dobrú chuť 🙂

Monika

Jeden komentár k “Polievka z jednej z najbežnejších záhradných “burín” – hviezdice prostrednej”

  1. prave som si uvaril polievku zkuracy s medvedim cesnakom a ryzou.nalozil som si do taniera a zapol som pocitac ci nahodou je niekto tiz taky …….. ako ja a dal som do googlu polievka z kuracky a cuduj sa svetu …. Ano!!!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *